31.05.2019Yazar: Berhan Berberoğlu

Birbirinden farklı zamanlarda bir kaç kere ziyaret etme fırsatı bulduğum Yerköprü Şelalesi ile ilgili harita, fotoğraf ve videolara ek olarak Drone´la yaptığım çekimleri de ilave ettim.

Öncelikle nerede bu Yerköprü Şelalesi;

 

 


Ermenek´ten takribi 30 km sonra tabelasına ulaşıyorsunuz ve 12 km´lik dar dağ yollarından otoparka kadar gidebiliyorsunuz. Burada en büyük detay kanyon içinde yapacağınız uzun yürüyüş olacaktır. Mutlaka rahat ayakkabı ve güneşten sizi koruyan malzemelerle yürüyüşünüzü yapın. Bu detay çok önemli çünkü yaklaşık 1600 metrelik inişli çıkışlı bir patika sizi bekliyor.


 

 

Hemen hemen her yıl yaptığımız Toros Turu´nda önünden defalarca geçtiğimiz şelaleyi ne yazıkki motorla hiç göremedim. Umarım 2020 Toros Turu´muzda bunu başarabiliriz. Yol gözünüzde büyümesin inanın hepsine değecek.

Ayrıca unutmadan eklemek istediğim bir detay var, Dronela sinematik bir görüntü alma telaşından köprünün altındaki ipi göremeyin ona çarptım ve aşağıdaki durum ortaya çıktı. Lütfen motorda da, droneda da görmediğiniz yerde dikkatli olun.

 

 

 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram´da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Drone Crash.. 🚀

Berhan.net 🗿 (@berhanberberoglu)´in paylaştığı bir gönderi ()