Motorla
31.05.2019Yazar: Berhan Berberoğlu

 

Hazırlık aşaması ve bilinmezlikle ilgili uzun süren mücadelelerin ardından gözağrımız TENERE ile iki kişilik seyahatimiz bizi Marmaris Bozburun´a kadar ulaştırdı. Her gezi için en büyük engel olan zaman konusu bizim belimizi büken en önemli nokta olmuştu. Daha fazla tatil yapıp, yolda az vakit harcama uğruna yapılan seyahatlerin aslında yorgunluğu ve stresi artırdığı bir gerçek. Bence seyahat organizasyonlarınızı yaparken zaman durumunu defalarca gözen geçirin. Aşağıda detaylarını göreceğiniz rotamızda bizi en çok yoran hava koşulları ve yetişme telaşıydı. Aslında bir gün daha eklenebilse bu iki unsur direk devreden çıkabilirdi. Özelikle İzmir´de şu an drone ve osmo plus için kullandığımız ipadimizi almak için harcadığımız zaman bizi çok yordu. Mediamarkt´ın kurumsal anlayışı ve konuları zorlaştırma çabaları bizi yolculuktan daha fazla yordu diyebilirim.

Yolculuğumuzun ilk aşamalarında artçının konuya olan ilgisini ve merakı tüketmeden ilerleyebilmek için neredeyse her 100 kmde bir durduk ve dinlendik. Daha sonra vereceğimiz ani kararla aldığımız Touratecht koltuk o sırada henüz bizimle değildi. İnanın bu nokta çok önemli. Artçının konforu bütün seyahatin kilit noktasıdır. Biz ipad sorununu ve ilk gün stresini aşarak Bozburun´a ulaştık. Bizi davet ederek onurlandıran Ahmet GÜNDÜZ ve ailesiyle Guletin kaptanı Murat Kaptan için söylenecek bir sürü şey olacaktır. Unutulmazlarımız arasına giren bu keyifli yolculuk için hepsine çok minnetarız.


 

 

Videoda gördüğünüz koylar ve guletin ihtişamı için tek yorumum var, eşi benzeri yok. Her dakikası harikaydı ve her dakikadan müthiş keyif aldık. Bir çok handikabı olabilir ancak deniz yolculuklarında en çok dikkat edilmesi gereken husus sıcakla mücadele. Mutlaka kendinizi koruyun ve güneşle diyologunuzu kısa tutun.

 

 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram´da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sahil Güvenlik görevde.. 🤘

Berhan.net 🗿 (@berhanberberoglu)´in paylaştığı bir gönderi ()


Drone, motor ve gulet üçlemesinin yanyana geldiği bu eşsiz seyahatte dronenun bir çok kabiliyetini deneme fırsatı yakaladık. Özelikle o dönem yeni keşfettiğimiz ND Filtreler sayesinde bir çok detayda beyaz patlamasından ucuz kurtulduk. 


 

 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram´da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hoşçakal Bozburun.. ✋

Berhan.net 🗿 (@berhanberberoglu)´in paylaştığı bir gönderi ()


Bozburun´da 2 muhteşem gün ve gece sonrası rotamızı Bodrum´a çevirdik. Hem ilk sürüş stresinin bitmesi hem de neredeyse hiç anayol kullanmamamız bizi daha rahat bir seyahate yönlendirmiş oldu. Yolda daha keyifli ve huzurlu ilerledik. Akbük´te çektiğimiz Dronie ile anılarımıza bir yenisi daha eklenmiş oldu.

 

 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram´da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Akbük Droniesi.. 🤘 #tenere

Berhan.net 🗿 (@berhanberberoglu)´in paylaştığı bir gönderi ()

 Akbük - Ören arasında harika coğrafyada seyahat ederken yolları sizin için GoPro Fusion ile kayıt altına aldık. 360 derece çekim yapabilen kameramız ile video içinde gezinebilirsiniz.


 

 

 

Yolculuğumuzun son konaklama noktası olan Ege Cura´ya ulaşmak ve günü muhteşem manzaralarla bitirmek bizi fazlasıyla mutlu etmişti. Gerçi bir ara Mazı Ormanına daldığım için Ceren´de şikayetler artmıştı ama olsun.

 

 

Ege Cura Butik Otel´in harika görüntüleri ile yazıyı bitirmek isterdim ancak dönüş hikayesinden mutlaka bahsetmek gerekir. Siz videoyu izleyin hemen altında dönüş notlarım yer alacak.

 

 

Evet artık tatilin sonu geldi ve eve dönme zamanıydı. O gün şansımıza hava inanılmaz değişti ve dolu yağmaya başladı. Bu aşırı sıcaklardan sonra ilk anlarda fazlasıyla hoşumuza giden bir durum olmasına rağmen Bafa Gölü´ne nasıl ulaştığımızı asla unutamayacağım. Müthiş bir mücadele ve sorunlarla ulaştığımız Söke yaklaşık 40 derecelik bir güneşle bizi karşıladı. İnanın dolu ve yağış o kadar fazlaydı ki, botlarımız İstanbul´da anca kurumuştu. Yazının başında belirttiğim gün sayısı konusu işte bu yüzden çok önemli. Bir gece daha fazladan kalabilsek çok daha rahat ve konforlu dönebilirdik. İşin özü motor bir lükstür ve bu lükse uygun zaman lüksünüzün olması çok önemlidir.
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram´da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#goprofusion

Berhan.net 🗿 (@berhanberberoglu)´in paylaştığı bir gönderi ()

 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram´da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#goprofusion

Berhan.net 🗿 (@berhanberberoglu)´in paylaştığı bir gönderi ()